Прецизно лиење за делови за земјоделски машини

Краток опис:

Модел БР.km-c079 Процес Апликација за изгубен восок Машински делови Подготовка на површината Полирање Толеранција на обработка +/-0,02 mm Сертификација ISO 9001:2008 Толеранција +-0,005 mm Термичка обработка 20 Заштитна марка KM Спецификација ISO9001 Материјал за леење Грубост Ra1.6 Стандардна AISI Големина каква што сакате Површински третман Поцинкуван третман со шут Blasting ...


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  производ-дек_01

  производ-дек_03
  Модел БР. km-c079
  Процес Изгубени восок Лиење
  Апликација Машински делови
  Подготовка на површината Полирање
  Толеранција на обработка +/-0,02 мм
  Сертификација ISO 9001:2008
  Толеранција +-0,005мм
  Термичка обработка 20
  Заштитен знак КМ
  Спецификација ISO9001
  Метод на лиење Леење со термичка гравитација
  Техника на лиење Лиење под притисок
  Материјал Јаглероден челик
  Површинска грубост Ра1.6
  Стандарден AISI
  Големина Што сакаш
  Површински третман Пукано минирање
  Поцинкуван третман 0,0002 мм
  Транспортен пакет Барања на клиентите
  Потекло Нингбо Жеџијанг Кина

  Цената на производството е само за референца, зависи од вашиот цртеж.Машински делови што можеме да ги обработиме само ако ни испратите дизајниран цртеж.Добредојдовте? пријатели од целиот збор до истрага, ние ќе ви дадеме? задоволувачка цена.

  Ningbo Yinzhou Ke Ming Machinery Manufacturing Co., Ltd. е индустрија и трговска природа на бизнисот, основана во 1996 година, опфаќа 5.000 квадратни метри, се наоѓа во округот Јинжу, Ningbo. Ние главно нудиме дел за обработка, дел за фалсификување, дел за лиење ,дел за печат.Едно нешто можеме да ветиме дека нашата компанија ќе понуди професионални производи и професионална услуга на пријатели од целиот свет.

  производ-дек_05производ-дек_06производ-дек_07Ningbo Yinzhou Ke Ming Machinery Manufacturing Co., Ltd. специјализирана за производство на инвестициски одливки за изгубен восок и готови производи од јаглероден челик и нисколегиран челик, е снабдувач на инвестициски одливки со процес на водено стакло во Кина.Се состои од 2 главни капацитети, и леарница за леење челик и фабрика за CNC обработка кои ни овозможуваат да снабдуваме и прецизни одлеаноци и готови производи со годишен производствен капацитет од над 10000 тони, а производите главно се извезуваат во Европа, Америка, Јапонија и други. дестинации низ светот.

  кеминг

 • Претходно:
 • Следно:

 • на