Висок квалитет и прецизност нодуларен лив цевки центрифугални

Краток опис:

Model NO.  km-c343 Casting Method  Directional Crystallization Application  Machinery Parts Material  Iron Surface Roughness  Ra3.2 Certification  ISO 9001:2000,ISO 9001:2008 2000, ISO 9001 2008 Tolerance  +-0.005mm Heat Treatment  20 Trademark  KM Specification  ISO9001 HS Code  7307110000 Type  Clay Dry Sand Sand Core Type  Sodium Silicate Sand Core Machining  CNC Machining Surface Treatment  Sand Blast Standard  AISI Size  What You Want Surface ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ-dec_01

  производ-dec_03
  Модел бр.  километри c343
  Лиење Метод  Насочено кристализација
  апликација  машини Делови
  материјал  железо
  Површина грубост  Ra3.2
  сертификација  ISO 9001: 2000, ISO 9001: 2008
  2000, ISO 9001 2008
  толеранција  + -0.005mm
  Термичка обработка  20
  трговска марка  КМ
  спецификација  ISO9001
  HS законик  7307110000
  тип  Клеј сува песок
  Песочна Основни Тип  Натриум силикат Песочна Core
  машинска  ЦПУ обработка
  Површински третман  песок експлозијата
  стандард  AISI
  големина  Што сакаш
  површина  шут детонација
  поцинкуван третман  0.0002mm
  транспорт на пакувањето  Барањата на клиентите
  потекло  Ningbo Жеџијанг Кина

  Цената на производство е само за референца, тоа зависи од вашиот цртеж. Секое машински делови ние можеме да обработиме ?? само ако сте да ни испратите дизајниран цртеж. Добредојдовте ?? пријатели од целиот збор за истрага, ние ќе ви даде? Satisfing цена.

  Ningbo Yinzhou Ke Минг Машини Производство копродукции, Ltd е индустрија и трговија природата на бизнисот, основана во 1996 година, ги опфаќа ?? 5.000 квадратни метри, се наоѓа во Yinzhou округ, Ningbo.We главно нудат на машинска дел, дел фалсификување, кастинг дел , штанцување дел. Едно нешто што може да ветување дека нашата компанија ќе им понуди на професионални производи и професионални servece во пријатели од целиот свет.

  производ-dec_05производ-dec_06производ-dec_07Ningbo Yinzhou Ke Минг Машини Производство копродукции, Ltd.specializing во производството на изгубени инвестиции одлеаноци восок и готови производи во јаглероден челик и ниска легиран челик, е снабдувач на инвестиции одлеаноци со процесот на вода стакло во Кина. Се состои од 2 големи објекти, и челик леење леење и обработка на CNC фабрика која ни овозможи да се обезбеди и прецизност одлеаноци и готови производи, со годишен производствен капацитет од над 10.000 тони, како и производи се главно се извезуваат во Европа, Америка, Јапонија и други дестинации во целиот свет.

  Keming

 • Претходно:
 • Следно:

 •