Бетонски Пумпа Резервни Дел со челик

Краток опис:

Model NO.  KM-C011 Process  Lost Wax Casting Application  Machinery Parts Surface Preparation  Polishing Machining Tolerance  +/-0.02mm Certification  ISO 9001:2008 Trademark  KM Origin  Ningbo Zhejiang China Casting Method  Thermal Gravity Casting Molding Technics  Pressure Casting Material  Carbon Steel Surface Roughness  Ra1.6 Standard  AISI Size  What You Want Specification  ISO9001 The price of the production is just for reference, it depends your ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ-dec_01

  производ-dec_03
  Модел бр.  КМ-C011
  Процес  Изгубени восок кастинг
  апликација  машини Делови
  Подготовка на подлогата  полирање
  Обработувам толеранција  +/- 0.02mm
  сертификација  ISO 9001: 2008
  трговска марка  КМ
  потекло  Ningbo Жеџијанг Кина
  Лиење Метод  Термичка Гравитација Лиење
  калапи Технологија  Леење под притисок
  материјал  Јаглероден челик
  Површина грубост  Ra1.6
  стандард  AISI
  големина  Што сакаш
  спецификација  ISO9001

  Цената на производство е само за референца, тоа зависи од вашиот цртеж. Секое машински делови ние можеме да обработиме ?? само ако сте да ни испратите дизајниран цртеж. Добредојдовте ?? пријатели од целиот збор за истрага, ние ќе ви даде? Satisfing цена.

  Ningbo Yinzhou Ke Минг Машини Производство копродукции, Ltd е индустрија и трговија природата на бизнисот, основана во 1996 година, ги опфаќа ?? 5.000 квадратни метри, се наоѓа во Yinzhou округ, Ningbo.We главно нудат на машинска дел, дел фалсификување, кастинг дел , штанцување дел. Едно нешто што може да ветување дека нашата компанија ќе им понуди на професионални производи и професионални servece во пријатели од целиот свет.

  производ-dec_05производ-dec_06производ-dec_07Ningbo Yinzhou Ke Минг Машини Производство копродукции, Ltd.specializing во производството на изгубени инвестиции одлеаноци восок и готови производи во јаглероден челик и ниска легиран челик, е снабдувач на инвестиции одлеаноци со процесот на вода стакло во Кина. Се состои од 2 големи објекти, и челик леење леење и обработка на CNC фабрика која ни овозможи да се обезбеди и прецизност одлеаноци и готови производи, со годишен производствен капацитет од над 10.000 тони, како и производи се главно се извезуваат во Европа, Америка, Јапонија и други дестинации во целиот свет.

  Keming

 • Претходно:
 • Следно:

 •