за нас

Ningbo Yinzhou Ke Минг Машини Производство копродукции, ООДспецијализирана за производство на изгубени инвестиции одлеаноци восок и готови производи во јаглероден челик и ниска легиран челик, е снабдувач на инвестиции одлеаноци со процесот на вода стакло во Кина. Се состои од 2 големи објекти, и челик леење леење и обработка на CNC фабрика која ни овозможи да се обезбеди и прецизност одлеаноци и готови производи, со годишен производствен капацитет од над 10.000 тони, како и производи се главно се извезуваат во Европа, Америка, Јапонија и други дестинации во целиот свет.

Нашата компанија се наоѓа во познатиот индустриски град Yinzhou, Ningbo во Кина. Тоа е многу погодно да се постигне со поволна географска положба. Нашата компанија е основана во 2002 година, таа зафаќа вкупна површина од 5000 квадратни метри, а сега има повеќе од 50 employees.We имаат модерна фабрика и напредни машинска опрема ЦПУ.

Нашите производи ги покрие широк спектар на индустрии, вклучувајќи воз и железничката, автомобили и камиони, градежни машини, рударски машини, виљушкар, земјоделски машини, бродоградба, нафта машини, градежни, вентили и пумпи, електрични машини, хардвер, моќ опрема и така натаму. Ние сме способни за производство на производи во согласност со цртежи или примероци на клиентите, ќе се фокусира на двете јаглероден челик и ниска легиран челик. До денес, повеќе од 100 суровини и 5.000 видови на различни производи се развиени и произведени од нас. Ние сме запознаени со различни индустриски стандарди, како што се кинеската GB, американски ASTM, AISI, германски DIN, француски Ну, јапонски JIS, британскиот БС, Австралија AS и Здружението на американските железници (ААР) и други индустриски стандарди.